З 1 січня змінюються правила працевлаштування українців у Польщі (відео)

З нового року Польща змінює правила працевлаштування для іноземних громадян. З 1 січня польські роботодавці будуть змушені брати дозвіл на роботу для іноземця у місцевої влади. Це дозволить легалізувати роботу мігрантів та покращити умови праці.

robota-v-polshchi

До слова, в Польщі зараз працює приблизно мільйон українців. Роботи для українців у Польщі багато. Сайти оголошень рясніють пропозиціями працевлаштування ― чи сезонного, чи на постійно.

90% усієї пропонованої праці в Україні ― від нелегальних посередників, кажуть фахівці. Ліквідувати цей тіньовий ринок мають наші урядовці.Хоча поляки теж зізнаються, що досить часто працевлаштовують іноземців нелегально.

«В 2015 Польща видала 800 тис. дозволів на роботу, з них 95% отримали українці. При цьому офіційно працевлаштованими були всього 500 тисяч громадян України», – зазначив заступник міністра у справах сім’ї, роботи і соціальної політики Польщі Станіслав Швед.

«Більшість українців, які працюють в Польщі, працюють на підставі договорів, які не надають можливості соціального забезпечення. За статистикою, тільки 15% трудових договорів забезпечують умови праці для українців, такі ж як для польських працівників», ― розповів голова Українсько-польської господарчої палати Яцек Пєхота.

Шоб уникнути зловживань з обох боків, польська асоціація підприємців та роботодавців пропонує легалізувати українських заробітчан. Це дасть трудовим мігрантам можливість отримувати страхівку і бути впененим, що поляки дотримаються усіх букв їхнього трудового кодексу.

«Ми виступаємо за легалізацію праці у Польщі для мільйона працівників з України, які зараз працюють, за нашими підрахунками, у Польщі. Щоб вони могли користуватися такими ж правами, як і громадяни Польщі», ― розповів президент Союзу підприємців Польщі Цезари Казьмєрчак.

Відтак з 1 січня роботодавцю достатньо написати заяву про намір працевлаштувати іноземця та зареєструвати його в органах місцевої влади. На підставі такої заяви працівнику видають річну візу з правом працювати 180 днів у році. Компанії, які відправляють українців на роботу до Польщі, кажуть, що це зменшить у рази підпільні контори.

Також це зменшить ризик потрапити у «робочу пастку» за кордон. А ще з нового року трудові мігранти у Польщі отримуватимуть більші зарплати. Зараз дозволений законом мінімум становить 8 злотих на годину ― це 52 гривні. А з 1 січня такий мінімум становитиме 12 злотих.