Мешканців Тернопільщини обіцяють нагодувати дешевою гречкою

Гречка на Тернопільщині має подешевшати. У результаті цьогорічного урожаю вдалося зробити великі запаси цього продукту. Свіжа гречка вже почала поступати у магазини і на ринки краю. Собівартість виробництва дозволяє суттєво знизити ринкову ціну на цей продукт, – кажуть експерти, – пише За Збручем.

2016-08-22cina_na_grechku

Нагадаємо, ціна гречки підвищувалася до п’ятдесяти гривень за кілограм. Це наслідок спекуляції. Однак нині ситуація дещо змінилася.В окремих магазинах гречка вартує від двадцяти п’яти гривень за кілограм.

«Хочу звернути увагу жителів області, ніяких фундаментальних підстав, окрім інших, пов’язаних з аграрним ринком не існує. В Україні гречки більше, ніж достатньо для забезпечення потреб місцевих жителів. Тому все, що відбувається з ціновим діапазоном, це результат спекулятивних технологій. У контексті виробництва, ніяких об’єктивних причин для зростання ціни немає. І ми вже починаємо спостерігати тенденцію, коли ціна на гречку йде до низу. Думаю, ціна на гречку може знизитися до вісімнадцяти гривень за кілограм, або й ще нижче», – каже керівник аграрного підприємства Ігор Бойчук.

Ринковий ажіотаж завжди призводить до збільшення ціни, – кажуть продавці. Відтак тернополянам радять масово не скуповувати цей продукт. Адже гречки в країні достатньо.

джерело http://tenews.te.ua/