Гройсман зчепився з Порошенком, правда раптово вилізла назовні: “дали бабла за…”

Прем’єр міністр України Володимир Гройсман останнім часом робить безліч скандальних заяв.

Останнім часом, м’яко кажучи, дивує поведінка прем’єра Гройсмана. Прем’єр, якого всі останні роки президентства Порошенка сприймали як надійну руку президента в Кабміні, тепер став як то кажуть розкидатися скандальними заявами. Виявляється, Порошенко «заважав боротися з корупцією», але всі ці роки Гройсман мовчав.

Про це в своєму блозі на сторінці в Facebook пише журналіст і блогер Дмитро Вовнянко.

Він зазначає, аналізуючи поведінку Гройсмана, перше, що спадає на думку: «Хлопець вирішив відкусити шматок від успіхів свого прем’єрства».

Україна має чимало прецедентів, коли прем’єри боролися за президентський пост – Кучма, Ющенко, Янукович, Тимошенко. Можна було б і далі розмірковувати на цю тему, що Гройсман хоче теж податися в президенти, якби не одна деталь. Нещодавно прем’єр Гройсман нагадав, що уряд передбачив у бюджеті 226,6 мільйона грн., на закупівлю світловідбивних жилетів для школярів 1-4 класів. І ось кравці звернули увагу на те, що: тендер за тими жилетках не оголошували, а за півтора місяці, що залишилися до 1 вересня провести тендер, укласти угоди і зшити жилети вже ніхто не встигає.

Отже, зазначає журналіст, доведеться жилети купувати у іноземного виробника.Одразу питання – у кого і в якій кількості? У роздріб такий жилет зараз коштує близько 120 грн. З огляду на, що мова йде про учнів 1-4 класів, ніби все нормально, закладених грошей вистачає для покупки 1,9 мільйона жилетів, при загальній кількості учнів у закладах середньої освіти в 3,91 мільйона чоловік. Але, коли мова йде про такі оптові партії – ціни на товар сильно знижуються. І ще – із загальної кількості учнів, в кращому випадку їх буде носити всього половина.

Тому, знову-таки, питання – у кого закуповуватимуть, в якій кількості і за якою ціною? І ще – куди дівається надлишок грошей, а мова піде очевидно мінімум про мільйони гривень. Ось ми і маємо класичну корупційну схему. І це – тільки те, що помітили самі кравці.

Як зазначає автор, Дмитро Калинчук, уряд цей намір не приховує – навпаки. Він на ньому піариться. Він не боїться, що деталі оборудки зацікавлять спадкоємців. Все це дає припустити, що мотивація команди Гройсмана брати участь у виборах проти Порошенка має примітивно просту причину – Гройсману дали бабла. Частково – напряму. Частково – давши добро на от подібні схеми з бюджетними коштами. Про якесь майбутнє – не ідеться, ідеться про профіт тут і зараз.

Джерело.