Тернопільська «свободівка» Марія Чашка очолила партію на Донеччині

За інформацією голови Донецької “Свободи” Марія Чашка, усіх п’ятьох свободівців, затриманих вчора на редуті станції «Кривий Торець» (Донеччина), станом на сьогоднішній ранок звільнено з-під варти. Про це повідомляє Олег Тягнибок у фейсбуці, – пише Тернопіль наживо!

Через побиття під час затримання одного з них було шпиталізовано, стан здоров’я інших задовільний.

Найбільше постраждав від рук «правоохоронців» свободівець із Білої Церкви Олександр Скопець: його сильно побито по нирках. Нині він разом зі своїм побратимом Володимиром Янковським. Олександра виписують із лікарні в Покровську, де ним опікувалися військові лікарі з 66-го госпіталя.

Голову Торецької «Свободи» Миколу Кренджеляка (учасник війни, батальйон «Січ») звільнили першим, ще вчора, оскільки його затримали на шляху до місця блокади: силовики зупинили його на дорозі й утримували в машині до пізнього вечора. Інших затриманих на редуті свободівців — голову Калинівської міської організації ВО «Свобода» Костянтин Васюк, свободівця Олександра Яроша з Новомосковська, а також білоцерківців Олександра Скопця та Володимира Янковського — було доправлено до Торецького відділку поліції. Там у них відібрали особисті речі, які досі не повернули.

Молодшого лейтенанта ЗСУ, заступника командира 308-го батальйону, Героя війни Костянтина Васюка всю ніч тримали у відділку Торецька.На волю його відпустили рано вранці, так і не віддавши особистих речей. Зараз Костянтин вже прямує в Київ залізницею. Учасник московсько-української війни Олександр Ярош (псевдо «Яр») після затримання в Покровську, також без особистих речей, прямує у Дніпро.

На блокпостах Торецька пропускають лише людей, що мають місцеву прописку. Інших — знімають навіть із рейсових автобусів.

Нагадаємо, що в Антитерористичному центрі СБУ повідомили, що затримали 43 особи біля Торецька.

“Під час контрдиверсійних заходів у населених пунктах Торецьк, Щербинівка і Курдюмівка (район проведення АТО) співробітники СБУ виявили групу осіб зі зброєю та іншими засобами ураження. Відмова здати зброю поліції стала підставою для затримання 43 осіб”, – повідомили агентству “Інтерфакс-Україна” в штабі Антитерористичного центру.

Правоохоронці заявляють, що у затриманихвилучили “багато зброї і значну кількість пляшок із запалювальною сумішшю”.

 

Джерело.